flickrlinkedin

Nasze podejście

Tesco i społeczeństwo

Bez względu na to, gdzie pracujemy, chcemy mieć pozytywny wpływ na klientów, koleżanki i kolegów oraz na lokalne społeczności w naszym otoczeniu.

Nasze podejście

Wszędzie, gdzie działamy, chcemy być częścią pozytywnej zmiany i wspierać naszych klientów, pracowników czy społeczności wokół nas.

Chcemy stawiać czoło tym wyzwaniom, które są ważne dla klientów czy pracowników naszej firmy, wszędzie tam, gdzie jako sieć handlowa możemy zrobić coś więcej.

„Każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma wielkie znaczenie” – tak brzmi jedna z naszych Wartości. Podkreśla ona, iż suma wszystkich drobnych gestów czy działań, może nieść wielką zmianę w tych obszarach, które mają znaczenie dla naszych klientów, pracowników, lokalnych społeczności czy całego społeczeństwa. Odnosi się także do naszych kluczowych priorytetów, na których nasza firma skupia się globalnie.

Nasze najważniejsze aktywności to:

 

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności

Walka z problemem marnowania żywności jest dla nas ważna z czterech powodów. Po pierwsze, nasi klienci nie chcą mieć poczucia marnowania własnych pieniędzy, które towarzyszy wyrzucaniu żywności. Marnowane produkty to także dodatkowy koszt dla naszej firmy, którego chcemy unikać. Po trzecie, uważamy, iż w sytuacji, gdy wiele osób na świecie cierpi z powodu niedożywienia, nadmierne marnowanie żywności nie może być akceptowane. Wreszcie – produkcji żywności, która zostanie wyrzucona, towarzyszą niepotrzebne koszty społeczne i ekologicznie, jak choćby nadmierna emisja gazów cieplarnianych – walcząc z marnowaniem żywności, walczymy o zmniejszanie naszego wpływu na środowisko.

Mamy świadomość, iż w skali globalnej ciąży na nas odpowiedzialność minimalizowania ilości marnowanej żywności w naszej organizacji; chcemy także pomagać innym walczyć z tym zjawiskiem – w całym długim łańcuchu, od uprawy, do potrawy.  Naszą ambicją jest, by żywność, która nadaje się do spożycia, nigdy nie trafiała na wysypisko. Dlatego współpracujemy z Bankami Żywności, by przekazywać nadwyżki żywności z naszych sklepów do osób w potrzebie.

Dowiedz się więcej...

 

Poprawa zdrowia

Troska o stan zdrowia to jedno z największych społecznych wyzwań przed jakimi stoimy – wszyscy bowiem chcemy żyć zdrowo. Często jednak wydaje się nam, iż zdrowy styl życia pociąga za sobą zbyt wiele obowiązków – musimy kupować odpowiednie dla nas produkty, mieć wiedzę o podejmowaniu „zdrowych” wyborów czy dbać o aktywność fizyczną. Klienci mówi nam, iż chcą, byśmy im to ułatwiali – dlatego dbamy o to, by wspólnie z Tesco mogli troszczyć się o zdrowy styl życia. Podobne podejście towarzyszy naszym działaniom wobec naszych pracowników czy lokalnych społeczności.

W naszym podejściu skupiamy się na tym, by pomagać kupującym dokonywać zdrowych wyborów – co przekłada się na zdrowszą, bardziej zbilansowaną dietę i aktywny styl życia. Chodzi nam o wszystkie te drobne gesty i działania, które zsumowane – mają wielkie znaczenie.

 

Wspieranie lokalnych społeczności

Chcąc byś aktywną firmą, musimy dbać o aktywność lokalnych społeczności, wszędzie tam, gdzie działamy.  Dlatego tak ważne jest dla nas zapewnienie, iż mamy pozytywny wpływ na lokalną społeczność i jesteśmy dobrym sąsiadem. Wspieramy lokalne inicjatywy, czego najlepszym przykładem jest program „Decyujesz, Pomagamy”. W ramach akcji, klienci sami głosują i wybierają te inicjatywy, które ich zdaniem mogą mieć największe znaczenie dla społeczności – my zaś wspieramy te aktywności finansowo. Dowiedz się więcej.

Ponadto, aktywnie walczymy z problemem niedożywienia, organizując zbiórki żywności wspólnie z bankami żywności, by pomagać osobom w potrzebie. Do łącznej ilości zebranych produktów, dodajemy bezpośrednio 20%. Dowiedz się więcej.

Wszędzie tam, gdzie działamy, chcemy być dobrym pracodawcą, oferując atrakcyjne warunki pracy i możliwości rozwoju. Tesco to setki różnych stanowisk pracy, szeroki pakiet szkoleń oraz szansa rozwoju także dla osób bez doświadczenia w handlu. Dowiedz się więcej.

 

Dostarczanie wysokiej jakości produktów, przyjaznych środowisku, w atrakcyjnych cenach.

Stawiamy na otwarte, długofalowe i szczere relacje z naszymi dostawcami. Nasz założyciel, Jack Cohen, powiedział: „Wszyscy jesteśmy handlowcami – musimy pracować razem, by dawać naszym produktów najlepsze produkty i najlepszą obsługę”. Klienci oczekują od nas dobrych cen, ale chcą także, byśmy dbali o to, że produkty te są pozyskiwane i wytwarzane w odpowiedzialny sposób, z troską dla środowiska i poszanowaniem praw społeczności, w których one powstają. Dzięki naszemu zaangażowaniu i współpracy z dostawcami, możemy zapewnić, iż nasze produkty cechują się nie tylko jakością i ceną, ale i troską o zasady odpowiedzialnego biznesu. Oznacza to minimalizowanie wpływu na środowisko oraz zapewnienie odpowiednich standardów handlu etycznego i praw pracowniczych w całym łańcuchu dostaw. Dowiedz się więcej.

Wiemy, że o wszystkie te kwestie zadbać możemy wyłącznie we współpracy z lokalnymi społecznościami, organizacjami pozarządowymi i naszymi dostawcami. Pracując wspólnie z organizacjami charytatywnymi możemy wspólnie dokonać wielkiej, pozytywnej zmiany. Więcej informacji.