flickrlinkedin

Jak wspieramy lokalne społeczności

Tesco i społeczeństwo

Bez względu na to, gdzie pracujemy, chcemy mieć pozytywny wpływ na klientów, koleżanki i kolegów oraz na lokalne społeczności w naszym otoczeniu.

Zbiórki żywności

Zbiórki żywności każdego roku angażują tysiące naszych klientów i pracowników w niesienie pomocy osobom potrzebującym. Ubiegłoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności osiągnęła imponujący rezultat ponad miliona posiłków.

Tesco organizuje zbiórki żywności w Polsce już od ponad 10 lat. Jest to również znakomity przykład tego, jak możemy zjednoczyć naszych klientów oraz wszystkich pracowników wokół wspólnego zadania niesienia pomocy innym oraz udowodnić, że nawet małe gesty mają wielką moc.

Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy w naszych sklepach pojawiają się wolontariusze, którzy przez 3 dni zachęcają klientów do podzielenia się i przekazania produktów spożywczych dla osób potrzebujących. Wspólny wysiłek wolontariuszy, naszych klientów i pracowników sprawił, że ubiegłoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności należała do najlepszych w historii. Wspólnie z zespołami Tesco z Europy Środkowej zebraliśmy ponad 490 ton żywności, co wystarcza do przygotowania aż 1 046 088 posiłków. W Polsce nasz wynik również był rekordowy – zebraliśmy 100 ton. Co więcej, Tesco zwiększyło pulę przekazanej żywności o dodatkowe 20%, dzięki czemu pomoc dla lokalnych organizacji była jeszcze bardziej skuteczna.

W Polsce zbiórki są organizowane od wielu lat 3 razy w roku, przed świętami Wielkanocnymi, Bożego Narodzenia i we wrześniu. Podczas zbiórek w 2015 roku zebraliśmy łącznie ponad 169 ton żywności (ilość wystarczająca do przygotowania 338 000 posiłków).

Zbiórki żywności w liczbach

  • 3

    zbiórki żywności rocznie

  • 169

    ton żywności zebranych w polskich sklepach w 2015 r.

  • 1 046 088

    posiłków dzięki Świątecznej Zbiórce Żywności 2015 w Europie Środkowej