flickrlinkedin

Zamawiajmy bez toreb

Krzysztof Kamiński

menadżer sprzedaży internetowej - Tesco Ezakupy

To zadziwiające, jak wiele siatek otrzymujemy każdego dnia podczas robienia zakupów. Co ciekawe, statystycznie w Polsce używamy średnio 450 reklamówek rocznie, a aż 90% z nich jest wyrzucanych już po jednym użyciu. Te statystyki są zatrważające i niezmiernie smutne.

W Tesco poważnie podchodzimy do kwestii związanych z ochroną środowiska, dlatego podjęliśmy decyzję o dalszym zmniejszeniu liczby reklamówek. Od 1 lutego nasi klienci będą mogli sami decydować, czy chcą aby produkty zamawiane drogą internetową docierały do nich w plastikowych torbach.

Wszystko co robimy, wynika z oczekiwań naszych klientów. Oni zaś chcą wspierać ochronę środowiska. Zdecydowaliśmy zatem, że od tej pory w plastikowych torbach będą dostarczane tylko produkty, przy których wymagają tego standardy higieniczne: zwłaszcza w przypadku mięs, produktów na wagę – warzyw i owoców, produktów z lady delikatesowej czy artykułów chemicznych.

Rozumiemy oczywiście, że dla części klientów wygodniejsze może być, kiedy zakupy dostarczane są w plastikowych torbach. Dlatego za niewielką ryczałtową opłatą – 50 groszy – można nadal korzystać z „jednorazówek”. Zachęcamy jednak wszystkich klientów, by wsparli nasze wysiłki na rzecz ochrony planety. Prosimy, wybierajcie opcję dostarczania zakupów bez plastikowych toreb.