flickrlinkedin

Wspólnie zmieniamy nasze otoczenie na lepsze

Urszula Wiśniewska

Dyrektor Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych „Możesz Więcej”

Co wyróżnia daną miejscowość spośród innych w tej samej okolicy?  Zapewne moglibyśmy znaleźć wiele drobnych rzeczy, które sprawiają, że jedno miejsce jest nam bliższe i bardziej przyjazne niż inne, ale  według mnie najważniejsi są mieszkańcy, bo to właśnie oni tworzą atmosferę danego miejsca. Jako dyrektor Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych „Możesz Więcej” powołanego i prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” w Mińsku Mazowieckim mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że bez pomocy aktywnych przedstawicieli lokalnej społeczności nie bylibyśmy w stanie zrealizować wielu działań, które wprowadziliśmy w życie. Koncerty charytatywne, obozy wakacyjne, zajęcia terapeutyczne w wodzie, hipoterapia czy  dogoterapia – to wszystko nie odbyłoby się bez zaangażowania mieszkańców naszej okolicy.

„Decydujesz, pomagamy” to przedsięwzięcie wyjątkowe. Jego największą zaletą jest to, że pozostaje w bardzo bliskiej relacji z lokalnymi społecznościami. Tesco staje się w ten sposób dobrym sąsiadem, jednym z członków lokalnej społeczności, aktywizując i zachęcając do działania. Cieszę się, że jesteśmy częścią tego projektu, który jest nie  tylko źródłem finansowego wsparcia dla organizacji, ale pokazuje, że każdy może mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie. To mieszkańcy decydują, który z nominowanych projektów otrzyma grant i będzie mógł  zostać zrealizowany.  Nie ukrywam, że wsparcie dzieci z niepełnosprawnością jest mi najbliższe, ale przecież liczy się każda pomoc, bo każda, nawet najmniejsza społeczność, ma wiele problemów do rozwiązania. Rewitalizacja przestrzeni miejskiej, wspieranie edukacji lub zdrowego trybu życia, czy też pomoc potrzebującym – to tylko przykłady projektów, które pojawiły się w programie, a nasz region to tylko mały wycinek, bo przecież program obejmuje całą Polskę.

Ostatnim, bardzo ciekawym aspektem programu, o którym chciałabym wspomnieć, jest aspekt edukacyjny. Na stronie programu każdy ma możliwość zapoznać się z materiałami, które mogą być wsparciem podczas pisania projektu oraz podczas jego promocji w późniejszym etapie. Dodatkowo uczestnicy mają również możliwość rozmowy z praktykami, którzy w razie potrzeby wyjaśnią wątpliwości, podsuną ciekawe rozwiązania.

W związku z tym,  że obecnie trwa etap naboru wniosków do 3 edycji  konkursu „Decydujesz, pomagamy” chciałabym życzyć powodzenia wszystkim aplikującym.