flickrlinkedin

Twój głos ma moc – zdecyduj, które organizacje otrzymają grant na realizację projektów społecznych!

Agata Ficek

kierownik ds. planu dla społeczności

Już po raz trzeci rusza głosowanie w konkursie „Decydujesz, pomagamy”, w którym to klienci sklepów Tesco zadecydują komu przyznać jeden z grantów w wysokości 5 000 zł.

Fundacja Tesco jest partnerem strategicznym programu „Decydujesz, pomagamy” od samego początku. Widzimy, że w każdej kolejnej edycji poziom zgłaszanych wniosków jest coraz wyższy, są one ciekawsze i bardziej kreatywne. Wśród nich znajdują się projekty skierowane do dzieci, młodzieży, seniorów. W tej edycji programu spośród nadesłanych zgłoszeń komisja grantowa wybrała 339 projektów, którym przekażemy środki o łącznej wartości 650 000 zł!

Głosowanie w konkursie „Decydujesz, pomagamy” rozpoczyna się 3 października. Przez 4 tygodnie klienci sklepów Tesco będą mogli głosować na projekty społeczne. W jaki sposób? Każdy klient robiący zakupy w naszym sklepie otrzyma żeton, który należy wrzucić do urny zlokalizowanej na terenie sklepu. Co tydzień głosy będą zliczane, a projekt, który w czasie całego głosowania otrzyma najwięcej żetonów, zdobędzie nagrodę – grant w wysokości 5 000 zł.

Podczas każdej edycji widzimy bardzo duże zaangażowanie wszystkich – zarówno klientów, organizacji biorących udział w konkursie, jak i samych sklepów. Głosowaniu towarzyszy wiele pozytywnych emocji, sportowa rywalizacja i duża kreatywność. Organizacje mają możliwość zaprezentowania swojej działalności na terenie sklepu i często prześcigają się ciekawymi pomysłami na to jak nakłonić klientów do głosowania właśnie na nich. Przygotowują pokazy taneczne, wystawy prac plastycznych, pikniki i festyny... Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia i… powierzchnia sklepu.

Zachęcamy wszystkich klientów do brania udziału w głosowaniu w konkursie „Decydujesz, pomagamy”. W ten sposób mają szansę na wsparcie lokalnych projektów i organizacji!