flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Wielkanocne dylematy – produkty gotowe czy własnoręcznie robione

Tesco zapytało Polaków, czy na Wielkanoc decydują się na wybór gotowych produktów, czy też przyrządzają potrawy samodzielnie. Z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie firmy wynika, że już niemal co drugi Polak (47% ankietowanych) samodzielnie przyrządza wielkanocne produkty i potrawy zamiast kupować ich gotowe odpowiedniki.

Na większości świątecznych stołów nie może zabraknąć kilku podstawowych dań, takich jak barszcz biały lub żurek, mazurek czy babka wielkanocna. To właśnie te potrawy Polacy najczęściej przygotowują sami. Najwięcej, bo aż 68,8% respondentów upiecze wielkanocne ciasta, ciasteczka czy placki, prawie tyle samo (64,8%) Polaków własnoręcznie przygotuje żurek czy barszcz biały. Stale sporą popularnością cieszy się przygotowanie dodatków do dań głównych, takich jak pasztet (32%), chleb (18,8%), majonez (11,8%), musztarda (3,5%).

– Dostępność dobrej jakości produktów, a także często brak czasu w gorączce przedświątecznych przygotowań sprawia, że łatwo nam sięgać po gotowy majonez, chrzan czy pasztet. Niemniej jednak ciągła moda na samodzielne gotowanie zachęca coraz liczniejszą grupę Polaków do eksperymentowania w kuchni. W okresie przedświątecznym widzimy wzrost sprzedaży przyborów kuchennych, takich jak maszynki do mięsa, foremki do pasztetów i ciast. Zauważamy też duży wzrost zainteresowania przepisami w naszym serwisie internetowym – Smaczna Strona – komentuje Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

W okresie wielkanocnym w sklepach Tesco znajdziemy wszystkie produkty, które mogą się przydać w czasie świątecznych przygotowań. Kupimy tu zarówno świąteczne i wiosenne dekoracje, koszyczki wielkanocne, słodkości w postaci zajączków i baranków, jak również wszystkie produkty spożywcze potrzebne do przygotowania ulubionych świątecznych potraw. Dla tych, którym zabrakło czasu na samodzielne przyrządzenie smakołyków Tesco przygotowało ofertę gotowych produktów – w sklepach znajdziemy m. in. żurek staropolski, pieczony pasztet ze śliwką suską sechlońską Tesco Finest, kiełbasę swojską pilzneńską Tesco Finest oraz duży wybór jajek, majonezów i innych dodatków do dań. W ofercie dla najmłodszych znajdziemy kolorowanki wielkanocne oraz akcesoria sportowe, które mogą się sprawdzić jako prezent od Wielkanocnego Zajączka.