flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Tesco zaprasza Polaków na wiosenną rozgrzewkę z Pele

Wraz z nadejściem wiosny Tesco rusza z nową akcją. Już 26 marca na półkach sklepów sieci znajdziemy limitowaną serię piłek i gadżetów sygnowanych przez jedną z najbardziej utytułowanych gwiazd światowego futbolu, byłego reprezentanta Brazylii - Pele. Sportowy program zainaugurowany przez Tesco ma masowo zachęcić Polaków wiosennej aktywności, ponieważ jak wskazują badania CBOS z 2013 roku, brak ruchu ciągledeklaruje aż prawie 40% Polaków.

Sport i wszelkie inne aktywności fizyczne wpływają pozytywnie nie tylko na nasz organizm, ale też na naszą psychikę. Ruch na świeżym powietrzu podnosi poziom endorfin, dobroczynnie wpływa na pracę serca, dotlenia mózg i, co najważniejsze wiosenną porą, reguluje naszą przemianę materii po zimie oraz wzmacnia naszą odporność. Tesco zachęca więc Polaków do większej dbałości o swój organizm i zdrowie. Z tej okazji w swoich sklepach na terenie całej Polski, odwiedzanych tygodniowo przez 5 milionów klientów, wprowadza od 26 marca br. artykuły, które skłonią ich do podjęcia aktywności na świeżym powietrzu.

Aby zainspirować i przekonać Polaków do zwiększenia aktywności, Tesco poprosiło o wsparcie jedną z największych gwiazd światowego futbolu, brazylijskiego ambasadora piłki nożnej, Pele. Oficjalnie zainauguruje on program, w ramach którego Tesco, korzystając z zasięgu swojej sieci, chce przekonać przynajmniej 500 000 Polaków do wiosennego rozruchu. Pelego, jako jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii futbolu, zna i kojarzy większość z nas.

Z okazji inauguracji programu, Tesco zadba też o swoich lojalnych klientów i najmłodszych. Podopieczni programu Tesco dla Szkół, którzy wzięli udział w konkursie i podopieczni rodzinnych domów dziecka działających pod auspicjami Fundacji Happy Kids, otrzymają od Tesco zestawy piłek i gadżetów. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja. Dzieci oraz klienci Tesco, którzy wygrali w konkursie Clubcard, będą mieli szansę osobiście poznać Pelego i zetknąć się ze futbolem na światowym poziomie. Na pewno dla wszystkich będzie to wyjątkowe wyróżnienie, a dla dzieci dodatkowa inspiracja, dzięki której może w przyszłości doczekamy się następców choćby Roberta Lewandowskiego.