flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Tesco wspólnie z dostawcami przekazało Bankom Żywności ponad 140 tys. zł.

Na przełomie czerwca i lipca we wszystkich sklepach Tesco odbyła się wyjątkowa akcja wspierająca Banki Żywności. 1% ze sprzedaży ponad 100 wybranych produktów w sklepach Tesco w Europie Środkowej został przekazany na rzecz Banków Żywności w poszczególnych krajach. Wraz z dostawcami i klientami przekazaliśmy na ten szczytny cel aż 459 138 zł w Europie Środkowej, a w Polsce 144 555 zł.

„Chciałbym podziękować wszystkim partnerom biznesowym, którzy włączyli się w tę inicjatywę. Cieszę się, że razem podjęliśmy działania na tak wielką skalę. W Tesco uważamy, że walki z marnowaniem żywności nie wygramy jeśli ograniczymy się tylko do działalności naszej firmy, dlatego bardzo doceniam zaangażowanie naszych dostawców i partnerów w tę walkę. Cieszę się, że wspólnie pomagamy Bankom Żywności w ich działaniach na rzecz ograniczenia marnowania żywności, wspierając osoby potrębujące w naszych społecznościach – mówi Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w  Polsce.

Dziś już ponad 200 sklepów Tesco w Polsce współpracuje z lokalnymi Bankami Żywności, razem wspieramy potrzebujących i walczymy z marnowaniem żywności. Jak dotąd Tesco w Polsce ofiarowało żywność, która wystarczyłaby do przygotowania ponad 8 mln posiłków. Tesco zobowiązało się także, że do 2020 roku wszystkie sklepy sieci w Europie Środkowej będą przekazywały nadwyżki żywności do lokalnych organizacji charytatywnych, aby wspomóc najbardziej potrzebujących.

Kolejną formą współpracy Tesco z Bankami Żywności jest coroczna, ogólnokrajowa zbiórka żywności, organizowana przed Świętami już od 2013 roku. W ramach zbiórki klienci mogą kupować i przekazywać produkty spożywcze, które za pośrednictwem Banków Żywności trafiają do lokalnych organizacji charytatywnych. Każdego roku Tesco dodatkowo przekazuje też darowiznę pieniężną o wartości 20% zebranej żywności.