flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Tesco uruchamia nową platformę dla dostawców w Europie Środkowej

Po sukcesie odniesionym w Wielkiej Brytanii Tesco wprowadza ulepszoną wersję interaktywnej platformy komunikacyjnej dla dostawców „Supplier Network” do Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Jej celem jest poprawa  współpracy, inspirowanie do innowacji i zachęcanie do zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowej oraz na całym świecie.

Strona „Supplier Network” pozwoli dostawcom Tesco dzielić się doświadczeniami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą zrównoważona produkcja oraz  dostarczanie wysokiej jakości, przystępnych cenowo artykułów. Użytkownicy nowego serwisu będą mogli pozostawać w kontakcie z zespołem Tesco i innymi dostawcami, a także uczyć się od siebie nawzajem zarówno w skali europejskiej, jak i globalnej.

– Naszym celem jest zbudowanie silnej relacji  pomiędzy Tesco, dostawcami i producentami, by zapewnić naszym klientom najlepsze produkty opracowane i wytworzone w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, a do tego w korzystnych cenach. Wierzymy, że komunikacja to klucz do dobrej współpracy i wymiany wiedzy, dlatego intensywnie rozwijamy naszą platformę. Aby nasi partnerzy chętnie dołączyli do naszej społeczności, będziemy dzielić się z nimi ciekawymi informacjami z Europy Środkowej i świata, a także umożliwiać dyskusję i wymianę doświadczeń.   Specjalna funkcjonalność umożliwiająca automatyczne tłumaczenia treści pozwoli na korzystanie z platformy w jednym z czterech środkowoeuropejskich języków mówi Jamie Walker, Dyrektor ds. Produktów na Europę Środkową.

Aby zapewnić wszystkim dostawcom możliwość używania nowej platformy oraz otrzymania niezbędnej pomocy, Tesco podzieli proces rejestracji  na kilka etapów. Firma zapewnia, że wszyscy jej partnerzy w Europie Środkowej będą mieli dostęp do serwisu do października 2017 r.

Silna współpraca z dostawcami jest dla Tesco bardzo ważna. Poza platformą, w ubiegłym roku firma stworzyła specjalny zespół, którego zadaniem jest ciągłe ulepszanie i rozwijanie komunikacji między partnerami. Raz w roku dostawcy mogą wziąć udział w Środkowo Europejskiej Konferencji dla Dostawców, która każdego roku odbywa się w innym kraju. Aby być na bieżąco, dostawcy otrzymują dedykowany newsletter, a jeśli mają jakieś pytania lub chcą wyrazić swoją opinię, mogą napisać na specjalną infolinię. Jednym z efektów współpracy jest niedawna standaryzacja terminów płatności dla wszystkich dostawców oraz skrócenie terminów dla mniejszych podmiotów.