flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Ranking Pączkożerców

Ulubione święto wszystkich łasuchów - Tłusty Czwartek - zbliża się wielkimi krokami. Już jutro będziemy mogli zapomnieć o dietach i spróbować wszystkich słodkości, na które przyjdzie nam ochota. W którym z polskich miast mieszkają najwięksi "pączkożercy"?

W ogólnopolskim rankingu Tesco „Top 10 Pączkożerców 2013” na pierwsze miejsce wróciła Warszawa. Po ubiegłorocznej wygranej, Wrocław znalazł się tym razem na drugiej pozycji, dając się wyprzedzić stolicy zaledwie o kilka tysięcy pączków. Trzecie miejsce tradycyjnie już należy do mieszkańców Krakowa.Czwarta i piąta pozycja przypadły odpowiednio mieszkańcom Łodzi i Tarnowa. Kolejne pozycje w najsłodszym rankingu należą do Gorzowa, Bielska-Białej i Częstochowy. Na 9. i 10. miejscu znajdziemy Mielec i Rzeszów.

Łącznie, w 2013 roku kupiliśmy w Tesco ponad 200 ton pączków! Jak moglibyśmy wyobrazić sobie ilości zakupionych pączków w poszczególnych miastach?

Z kupionych w warszawskich sklepach Tesco pączków stworzylibyśmy niemal prawie 22 wieże wysokości Pałacu Kultury i Nauki. Kupione we Wrocławiu pączki utworzyłyby 23 wieże wysokości budynku Sky Tower. Natomiast mieszkańcy Krakowa zjedli w zeszłym roku tyle pączków, że wystarczyłyby do zbudowania 41 Wież Mariackich.

Czym z okazji Tłustego Czwartku zaskoczy Tesco w tym roku? Tradycyjnie, na półkach hipermarketów znajdziemy pączki z różą, marmoladą, ajerkoniakiem, wanilią, czekoladą czy toffi oraz donuty w polewie waniliowej, czekoladowej i truskawkowej. Nowością w tym roku będą donuty z nadzieniem oraz mini donuty z cukrem lub w polewie czekoladowej. Sieć sklepów obiecuje konkurencyjne ceny i rabaty. W Tłusty Czwartek 15 pączków w hipermarkecie kupimy za niecałe 9 zł. Tym samym za jednego pączka zapłacimy jedyne 59 groszy.