flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę z Animals i Tesco!

Już po raz szósty sieć handlowa Tesco i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals zapraszają do udziału w akcji charytatywnej „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. W dniach od 6 do 19 lutego 10% wartości każdej sprzedanej karmy marki Tesco zostanie przekazane na rzecz schronisk dla zwierząt, które wybiorą internauci w głosowaniu. W weekend 7-9 lutego organizatorzy zapraszają także na zbiórki karmy dla czworonogów. Akcję wsparło wiele znanych osobistości takich jak Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Olga Frycz, Aleksandra Kisio, Agnieszka Kaczorowska, Agnieszka Kawiorska, Izabela Janachowska i Agata Nizińska.

W ramach programu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” w dniach 6-19 lutego klienci sklepów Tesco będą mogli uczestniczyć w zbiórce środków finansowych na rzecz bezpańskich czworonogów. W tym okresie 10% wartości każdej sprzedanej karmy marki Tesco zostanie przekazane na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych w drodze internetowego głosowania. Każdy zainteresowany losem zwierząt w dniach 6-19 lutego będzie mógł oddać głos na schronisko, które jego zdaniem najbardziej potrzebuje wsparcia. Głosowanie odbędzie się na profilu „Eksperci Tesco” na Facebooku - www.facebook.com/Eksperci.Tesco lub na stronie www.tesco.pl/zwierzaki. Wszystkie schroniska, które biorą udział w programie to placówki rekomendowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zainaugurują zbiórki karmy oraz produktów dla psów i kotów zorganizowane w weekend 7-9 lutego w 72 sklepach Tesco na terenie całej Polski. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do okolicznych schronisk dla zwierząt.

Ponadto, podczas trwania akcji zostanie zorganizowany konkurs dla Internautów z użyciem hasła #Pomagamzwierzętomzimą. Trzy osoby, które najwięcej razy udostępnią #Pomagamzwierzętomzimą za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. Facebook, Twitter, Nasza Klasa), aktywnie informując o akcji, będą mogły wybrać 3 schroniska, na rzecz których Tesco przekaże w sumie kwotę 3 tys. zł netto.

"Los czworonogów nie jest nam obojętny, dlatego już po raz szósty wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals organizujemy akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Wszystkich miłośników zwierząt serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc, zarówno poprzez uczestnictwo w zbiórkach, jak i udział w głosowaniu na wybrane schronisko" – mówi Marta Marczuk-Komiszke, koordynator akcji z ramienia Tesco.

"Cieszymy się, że po raz kolejny sieć sklepów Tesco wspiera bezdomne zwierzęta, które w okresie zimowym potrzebują szczególnej pomocy. W Polsce duże organizacje z roku na rok powoli, ale coraz intensywniej, angażują się w pomoc charytatywną, która w krajach Europy Zachodniej i USA jest powszechnie przyjęta jako wyraz społecznej odpowiedzialności" – mówi Ewa Geber z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Ambasadorkami tegorocznej akcji „Pomóżmy Zwierzętom Przetrwać Zimę” zostały Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Olga Frycz, Aleksandra Kisio, Agnieszka Kaczorowska, Agnieszka Kawiorska, Izabela Janachowska oraz Agata Nizińska. W piątek, 7 lutego gwiazdy wezmą udział w zbiórce organizowanej w sklepie Tesco przy ul. Fieldorfa 41 w Warszawie.

W ubiegłorocznej edycji udało się zgromadzić 50 ton karmy dla zwierząt oraz niezliczoną ilość koców, poduszek i zabawek. W trakcie trwania akcji zebrano kwotę ponad 33 tys. zł, która została przekazana na rzecz 10 schronisk. Znalazły się wśród nich placówki z Kalisza, Sosnowca, Włocławka, Torunia, Krotoszyna, Elbląga, Ostrowa Wielkopolskiego, Zabrza, Zamościa i Inowrocławia.

Partnerami medialnymi akcji są portale wp.pl, ulubiency.wp.pl, polki.pl, we-dwoje.pl, ZPAZUREM.pl oraz dlastudenta.pl.