flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

PCK i Tesco na rzecz godnego dzieciństwa

Niemal 1 000 000 dzieci i młodzieży żyje w rodzinach, które na co dzień borykają się z niedostatkiem*. Pomóc w walce z ubóstwem i niedożywieniem może każdy z nas, choćby w trakcie… codziennych zakupów. W najbliższy weekend w wybranych sklepach Tesco w całej Polsce odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez Polski Czerwony Krzyż na rzecz dzieci z rodzin najuboższych.

W najbliższej zbiórce, od 23 do 25 września, wezmą udział 104 sklepy Tesco. Wolontariusze PCK zachęcać będą do przekazywania datków na rzecz akcji „Wyprawka dla Żaka” realizowanego w ramach programu „Godne dzieciństwo”. Projekt ten skierowany jest do dzieci z rodzin, których często nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Według szacunków, w Polsce żyje nawet 1 milion dzieci, których rodziny mają trudności z zapewnieniem jedzenia, odpowiedniej higieny, edukacji, a nawet dachu nad głową. Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża.

Naszym celem jest zapewnienie dzieciom możliwie równego startu. Dzięki pomocy rodzinie możemy przeciwdziałać pokoleniowej biedzie. Cieszymy się, że Tesco tak chętnie i szeroko wspiera naszą działalność. Wspólnie możemy dofinansować potrzebującym dzieciom ciepłe posiłki, wyprawki do szkoły i paczki na święta. – mówi Małgorzata Szukała, Kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów z Polskiego Czerwonego Krzyża.

W sklepach Tesco zbiórki odbywają się trzy razy do roku: przed świętami Wielkanocnymi, Bożego Narodzenia oraz we wrześniu. Od początku współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i Tesco zostało zebranych już prawie 1 300 000 złotych, zaś wrześniowa akcja jest już 14. zbiórką PCK organizowaną w Tesco.

Zawsze chętnie włączamy się we wszelkie działania, dzięki którym my i nasi klienci możemy stawać się lepszymi sąsiadami. Od lat sami tworzymy programy edukacyjne, takie jak „Tesco dla Szkół” czy „Od uprawy do potrawy”, dlatego z chęcią przyłączamy się do inicjatyw, które wspierają edukację najmłodszych – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Lista sklepów, w których odbywają się zbiórki jest dostępna na www.pck.pl.

 

* żródło: http://www.pck.pl/pages,278.html