flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Nowe Centrum Dystrybucji Tesco w Europie Środkowej

Po 11 miesiącach przygotowań, Tesco we współpracy z partnerami Prologis i DHL otworzyło centrum dystrybucji w miejscowości Gáň koło Galanty na Słowacji. Nowoczesne centrum o powierzchni 146 500 metrów kwadratowych jest największym i najnowocześniejszym hubem dystrybucyjnym Tesco w Europie Środkowej, trzecim co do wielkości na świecie i będzie najważniejszym węzłem logistycznym Tesco w Europie Środkowej.

Nasze nowe centrum dystrybucyjne w Galanta-Gáň jest wyraźnym znakiem naszego zaangażowania w rozwój naszej działalności w całej Europie Środkowej. Bez nowoczesnych ośrodków dystrybucji i bez ich zaangażowanych zespołów nie bylibyśmy w stanie wypełaniać naszej misji - dbać o naszych klientów, każdego dnia coraz lepiej” - powiedział Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie integrować procesy dystrybucyjne dla wolnorotujących produktów spożywczych, przemysłowych i tekstylnych na Słowacji, na Węgrzech oraz w Polsce i w Czechach. Odzież marki F&F będzie dystrybuowana z magazynu Galanta nie tylko do krajów Europy Środkowej, ale także do partnerów franczyzowych na świecie (m.in. w Stanach Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej).

Otwarcie nowego magazynu i idąca za tym poprawa efektywności dystrybucji  ma zapewnić klientom Tesco szerszy wybór produktów, w atrakcyjnych cenach. Nowe centrum wpłynie pozytywnie także na dostępność produktów w polskich sklepach. Pozwoli bowiem dostarczać produkty w dokładniejszych ilościach, co upraszcza ich uzupełnianie na półkach sklepów i znacznie redukuje zapas. Nowa inwestycja uprości także sieć dystrybucji, co dzięki redukcji ilości kilometrów pokonywanych przez samochody Tesco zmniejszy emisję dwutlenku węgla. Centrum na Słowacji zatrudnia 1200 osób.

W listopadzie 2016 roku Tesco uruchomiło nowe centrum dystrybucyjne w Komornikach koło Poznania. Magazyn odpowiada za dostawy 12 tys. linii produktów do ponad 100 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce. Jest miejscem pracy dla 400 osób.

Zobacz także: