flickrlinkedin

Centrum Prasowe

Aktualności Biura Prasowego Tesco Polska

Nowa oferta dla czworonogów w Tesco

Każdy właściciel psa czy kota wie, jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, dostosowana do wieku czy trybu życia pupila. Specjalistyczne produkty dla zwierząt coraz częściej dostępne są w super- i hipermarketach. Przykładem może być nowa oferta Tesco z produktami, których skład ma w jak najlepszym stopniu odpowiadać specyficznym potrzebom poszczególnych grup czworonogów.

Tesco wprowadza trzy nowe marki: Brunos – produkty o najniższej cenie, Pet Specialist – różnorodną ofertę karm bez sztucznych aromatów oraz Pet Specialist Premium – z wyższą zawartością witamin i minerałów. „Łącznie to ponad 145 nowych produktów. Tworząc je, skupiliśmy się na odpowiednich proporcjach składników. Nie dodajemy sztucznych barwników czy aromatów, zaś każdy z produktów opowiada specyficznym potrzebom wynikającym z wieku czy trybu życia zwierzęcia” – wyjaśnia Tamara Peter, menedżer kategorii produktów dla zwierząt w Tesco.

W ofercie znajdziemy m.in. suchą i mokrą karmę w postaci granulek oraz w puszkach i saszetkach, przysmaki dla psów i kotów, karmę dla gryzoni czy żwirek dla kota.

Specjalistyczne podejście do produktów widać w ich różnorodności i recepturach. Przykładowo, karma Pet Specialist Premium dla dorosłych kotów zawiera witaminę E, która pomaga wspierać system immunologiczny, biotynę i cynk dla zdrowej skóry i błyszczącej sierści oraz witaminy B1 i B6, które pomagają wspierać metabolizm komórkowy.

Produkty dla zwierząt to kolejna kategoria, w której Tesco wprowadza nowości marki własnej. W listopadzie 2016 roku na półki sklepów trafiła nowa oferta kaw i herbat, zaś w lutym bieżącego roku Tesco wprowadziło nową markę Pro Formula w kategorii kosmetyków. Tu klienci mogą wybierać spośród 180 nowych produktów, o różnorodnych recepturach i wariantach.